Čo môžeme očakávať od Silvestra 2019?

Luna vo fáze novu, ktorý nastal 26. decembra 2019 o 6:15 hod., sa v posledný deň kalendárneho roka nachádza v znamení Rýb. Svojím rýchlym pohybom dobieha pomalšiu planétu Neptún v tomto znamení, čím sa dostávajú obe planéty do vzájomnej konjunkcie. Od 9:00 hod. už môžeme pocítiť ich prvý výraznejší vplyv, ktorý sa odzrkadlí v podobe podpory pri plnení našich emočných túžob a uvedomenia si dôležitých potrieb.
Luna posilnená o harmonické vzťahy so Slnkom a Jupiterom v znamení Kozorožca oživí jasné a zrozumiteľné odkazy do ďalšieho obdobia. Preto prv než sa ponoríme do zaužívaných osláv privítania nového roka v podobe prípitkov a prianí, využime tento čas na bilancovanie už prejdenej cesty. V priebehu celého dňa sa k nám dostane šanca a možnosti vycítiť, čo po nás vesmír naozaj chce. Z môjho pohľadu to bude práve zodpovedné uvažovanie, plánovanie a reálne poctivé činy, ktoré budú v ďalšom roku veľmi dôležité.
Atmosféra a nálada počas posledného dňa v roku sa bude uberať v priateľskom až empatickom duchu. Zdravý impulz dostanú aj dobročinné spolky a nadácie, ktoré rady poskytnú pomocnú ruku, resp. v týchto chvíľach už môžu vidieť výsledky svojho predošlého snaženia. Dobrý hrejivý pocit môžu dnes zažiť aj tí, ktorí priložia ruku k dielu a prídu na svoj vlastný plán ako v budúcom roku pokročiť.
Vo zvýšenej miere bude aktivovaná aj chuť k užívaniu alkoholu a ďalších omamných látok. Krátko po polnoci sa Luna ocitne vo veľmi tesnej blízkoti planéty Neptún. V priebehu prvej polhodiny nového roka odporúčam maximálnu opatrnosť! Môžeme počítať s problémami, ktoré nastanú v rýchlosti, na cestách, kvôli mylným informáciám a pri nekontrolovateľných zábavách, napr. pri odpaľovaní pyrotechniky. V tú dobu budú naše reálne vnímané hranice značne skreslené. Nezvládnutá rýchla energia prináša nemalú ujmu na majetku, zdraví a v najhorších prípadoch aj straty na životoch. Predovšetkým však prsty na rukách a dýchacie cesty budú v tejto dobe veľmi citlivé a zraniteľné. Náš triezvy úsudok bude v rýchlosti značne potlačený a nejasný.

© 2024 | www.petija.sk