Horoskop na apríl 2021

 

Nový astrologický rok sa začal krátko pred poludním 20. marca 2021 vstupom Slnka do prvého znamenia zverokruhu. V spojitosti s novým rokom k nám každoročne prichádzajú aj nové obzory a kroky, ktoré rozhýbu okolité dianie. Vtedajší živý vzťah planéty Mars a Merkúr dopomáhal nevhodným spôsobom privádzať verejné situácie do krajností. Vyhrotené slovné šarvátky nespokojných hláv pod tlakom emócií začali viesť k ďalším vypočítavým manévrom, čím úplne pohltili normálne jednanie. Teraz už máme možnosť vidieť, že výsledkom sú mnohé urýchlené alebo veľmi pochybné rozhodnutia. Aktivitu planéty Mars v znamení Blížencov budeme mať možnosť pocítiť aj v nasledujúcich chvíľach. Od 1. do 18. apríla sa toto pôsobenie prejaví prostredníctvom napätého vzťahu s Neptúnom, ktorý bude náročné zvládnuť tak, aby boli úplne všetci spokojní. V spomínanom období bude naberať na sile zrýchlené logické uvažovanie, odvážna rétorika a následne nekompromisné individuálne činy tých, ktorí stratili trpezlivé chovanie. Voči nim však stoja všetky otázky okolo pandémie. Problémy s pohybom a presúvaním budú pokračovať do 18. apríla. Ohrozená je rozumná komunikácia a trpezlivosť. Obávam sa, že počas tohto obdobia bude nespokojnosť ľudí narastať. U mnohých hrozí potlačovanie nervozity návykovými látkami a následne prehlbovanie problémov. Psychická záťaž bude citeľná, upozorňujem, že pri potlačovaní nespokojných emócií môžu narastať duševné choroby a neurózy. Pri energických jednaniach sa ľahko vymkne spod kontroly rozumná reč, čím vznikajú dynamické hádky a spontánne preháňanie v reakciách. O ostrých dynamických reakciách hovorí aj planéta Merkúr, ktorá sa 4. apríla pridáva k Slnku a Venuši do znamenia Barana. Počas nasledujúcich dní si pravdepodobne polepší školstvo a školská dochádzka.
Od 7. apríla by sme mali počítať s ostrým a necitlivým jednaním kvôli hrubému, ba až diktátorskému zaobchádzaniu. Na verejnosti sa budú skloňovať všetky témy okolo financií. V druhej polovici apríla pravdepodobne pod narastajúcim tlakom dôjde aj k otváraniu mnohých obchodných prevádzok. Saturn zo znamenia Vodnára však nie je úplne naklonený tomuto kroku. Po 20. apríli sa môže ukázať, že na to doplatili staršie osoby alebo tí, ktorí nedodržia pravidlá a platné zákony. Výrazné dráždenie našich emócií ako aj zvýšenie nespokojnosti môžeme očakávať v závere mesiaca a to od 26. apríla.
Dobrou správou je, že planéta Mars bude aktívna po celý mesiac aj s Jupiterom v znamení Vodnára, čo prispieva k rozhýbaniu skostnatených vecí a dodá celej atmosfére potrebný náboj. Môžem povedať, že tento vzťah mnohým zaručí veľkú odvahu a odhodlanie vynaliezavo konať. Počas celého mesiaca si príde na svoje aj výskumný sektor a vývoj modernej techniky.

Prajem Vám všetkým pevné zdravie a psychickú odolnosť za každého počasia.

Váš astrológ Pavol Petija

© 2024 | www.petija.sk