Horoskop na august 2021

Zdá sa, že leto a extrémne horúčavy, dopriate Marsom v ohnivom znamení Leva, budú ubúdať. Prechod planéty Mars do chladnejšieho znamenia Panny 29. júla 2021 vo večerných hodinách potvrdzuje tento trend. Môžeme teda očakávať postupné klesanie nadpriemerných vonkajších teplôt s výnimkou priameho kontaktu so slnečnými lúčmi.

Napriek tomu, že Slnko s Merkúrom ešte nejaký čas zostávajú pôsobiť v znamení Leva, ich energia smeruje viac do relaxu a užívania voľných chvíľ ako k lámaniu teplotných rekordov. Napriek tomu sa od konca júla aktivujú vážnejšie témy na verejnosti (pravdepodobne pôjde o dôsledky predošlých rekordných horúčav). Témy budú zahŕňať zdravie (obehový systém a nervy). Výnimkou nebude ani príchod tretej vlny pandémie vrátane celospoločenskej fyzickej a psychickej prípravy. Obozretnosť a prihliadanie na budúce chvíle sú z pohľadu zodpovednosti za naše zdravie na mieste. Návrat Jupitera do znamenia Vodnára 28. júla (mimochodom iba o jeden deň skôr ako vstupuje Mars do zn. Panny, čím vzniká aj vzájomná opozícia planét) naznačuje vznik ďalších extrémov v počasí (nárazy vetra, zosuvy pôdy apod.) aj v našej spoločnosti. Mali by sme popri tom počítať s náhlymi zmenami v doprave a pri presúvaní dovolenkárov späť domov, príp. cesty do nežiadúcich krajín.
Vytrácať sa bude pohoda a pokoj medzi ľuďmi, nástup nervozity a impulzívneho jednania je viac než pravdepodobný. Od 5. augusta dochádza k opozícii medzi Venušou a Neptúnom v znameniach zodpovedných za liečenie. 
Ich napätý nesúlad netreba podceňovať, pretože dopad na financie bude značný. Ako príklad by mohla poslúžiť dovolenka, ktorá by sa mohla predražiť a znepríjemniť, ak by došlo k náhlym zmenám. Samozrejmosťou je (z pohľadu spoločnosti) nežiadúce dovlečenie delta variantu koronavírusu cez naše hranice a zvýšené náklady pre nezaočkovaných.
 7. - 12. august je dôležitý z pohľadu prechodu Luny, ktorá začne postupne vytvárať konjunkcie so Slnkom, Merkúrom, Marsom a Venušou. Navyše, Venuša sa ocitne v opozícii na vládkyňu pandémií. Môžeme to chápať ako zosilnenie nástrah, kvôli ktorým dôjde k strate na majetku a zhoršeniu zdravia. Komplikované a nebezpečné sú všetky ďalšie dni hlavne do 17. augusta, keď sa Merkúr priblíži k Marsu, čím sa podnieti silný stres, hádky a panika. 
Blížiaci sa záver augusta vnímam skôr ako dôsledky problémov vzniknutých počas prvej polovice mesiaca.
 
Aj napriek nepriaznivej prognóze sa od 18. augusta (s pokračovaním v septembri) ukazuje fantastická vynaliezavosť a podpora prakticky založených znamení. Dariť sa bude hlavne tým, ktorí sa dokážu prispôsobiť situácii a vymyslia niečo nové.
 
Prajem Vám všetkým bezpečné užívanie letných dní, zvládnuté v zdraví a pohode, Váš astrológ Pavol Petija.
© 2024 | www.petija.sk