Obchodné stratégie pod vplyvom planéty Merkúr

Nebolo to tak dávno, keď mi pri obchodno-priateľskom rozhovore jeden skúsený človek povedal, aby som nikdy nedôveroval ponúkaným akciám, že niečo od niekoho dostanem zadarmo. Vtipne mi zohral jeho dávnejší telefonát, v ktorom ho presviedčali o neodolateľnej akcii s ponukou ich produktu zadarmo. Zvýšeným hlasom zdôraznil, že záujem nemá a tak chcel hovor ukončiť. Neoblomný pracovník sa nevzdával a naďalej ho lámal na svoju stranu. Vždy usmievavý a slušne vystupujúci človek sa v telefóne naštval a ráznym krikom ukončoval debatu, že každá ponuka zadarmo je cesta do pekla! Ešte aj v deň, kedy mi to rozprával, nabral neskutočnú zlosť a opakovane kričal: „Rozumiete mi, je to cesta do pekla!!!“ Spočiatku som sa veľmi smial, lebo nič tak silne energické som na ňom pred tým nevidel. Rozprával mi zároveň o svojom náročnom živote a aj o tom, že tento postoj mu do života vštepil jeho dedo. Do akej miery má pravdu a do akej nie, ponechávam na každom z Vás. Mne sa páčil jeho energický výraz v tvári a to, ako sa účinne bránil voči vonkajším vplyvom.

Predstava o lacnom zisku a výhodách je častokrát popretkávaná pascami. Energický vplyv planéty Merkúr zo znamenia Kozorožca na konci roka 2023 nám prináša možnosti k lepšiemu pochopeniu, čo je skutočným princípom našej práce. V individuálnej rovine je zamestnanie aj našim skutočným poslaním, ktoré vykonávame ako službu verejnosti. Častokrát sa však pri kariérnom raste dostaneme do pozície, kedy sme nútení porušiť rovnováhu a pridržiavať sa „obchodných trikov“ zamestnávateľa. V tomto období sa mnohé firmy prikláňajú k šetreniu a ráznym zmenám v obchodných stratégiách. Každá profesia raz za čas prináša podobné riziko. Ak chceš byť úspešný a finančne nezávislý, tak použi to alebo ono. Z tohto hľadiska žijeme pod neustálym tlakom a aj v ilúziách, že raz bude všetko v poriadku. Aktuálne predvianočné obdobie je ideálne k rozumným úvahám, akým štýlom budeme fungovať v novom roku 2024.

Pripomeňme si, že každý pracovný zámer podlieha číslam, výkonu a disciplíne. My „skúsenejší“ už mnohé obchodnícke triky poznáme a nenecháme sa len tak ľahko nachytať. Vieme totiž štedro oceniť obchodný talent aj si vybrať kvalitu, len ju musíme nájsť!

© 2024 | www.petija.sk