Vstup Slnka do znamenia Blížencov

Mesiac máj je v plnom prúde, doposiaľ vládnuci Býk prenecháva túto významnú úlohu ďalšiemu znameniu, keď 21.5. 2019 o 9:59 SELČ tranzitné Slnko vstúpi vo zverokruhu do tretieho znamenia Blížencov.

Slnečná energia v tomto rýchlom intelektuálnom znamení spolu s planétou Merkúr prinesie výrazné oživenie v komunikácii, znásobí možnosti zblížiť sa s ľuďmi, komunikovať s nimi, zdieľať vlastné nápady a ponúkať nadobudnuté myšlienky druhým. Vzápätí oni môžu byť našimi oponentmi a učiteľmi, vzájomnou spoluprácou pri rešpektovaní názorov oboch strán prichádzajú nespočetné možnosti v posune vpred, ktoré zaručene vedú k úspechu, a v tom prípade aj k obojstrannej spokojnosti. Obe planéty sú po celý čas v tom istom znamení, prvý týždeň sa nachádzajú v konjunkcii, čím ich pôsobenie na nás je zreteľne silnejšie. Postupne sa však rýchlejší Merkúr vymaní z náručia Slnka, takže aj to naše logické myslenie sa dostane do pokojnejšej a rozvážnejšej fázy.

Prichádza k nám obrovská šanca využiť vládnuci čas Blížencov pre zdokonaľovanie seba samého prostredníctvom informácií, prichádza šanca vážiť si ich, prijímať, učiť sa a podávať ich ďalej. V tento čas je tiež vhodné zamyslieť sa, či naša komunikácia s ľuďmi je správna. Neubližujeme slovami? Sme dostatočne úprimní? Dokážeme si vážiť slovo? Vieme dodržať slovo? Naplnenie našich túžob a potrieb môžeme nachádzať v tieto dni práve v odpovediach na tieto otázky. Vyrozprávať sa a nájsť druhú stranu s veľkými vnímavými ušami je tiež možnosť, ako nájdeme potrebný vnútorný pokoj alebo aspoň ukľudnenie a usporiadanie myšlienok, už v tak samotnej hektickej atmosfére. Zvláštne je, ako všetci rutinne ovládame teóriu, že potešiť či povzbudiť slovom je všeliek pre dobré a zdravé vzťahy, pre chuť pracovať a podávať vysoké výkony, ale robíme to? Nie je to skôr o tom „Ako ty mne, tak ja tebe dvojnásobne?" Nie je to o vyvyšovaní sa nad ostatnými? Skúsme začať byť v zložitých situáciách lepšími Blížencami, nenechať sa bezhlavo vyprovokovať kritikou a rozhodiť spŕškou neuvážených slov. Nádych - výdych, samé slová, slová...

Správni Blíženci používajú zdravý rozum a toho sa milí priatelia držte za každých okolností.
Prichádzajúca slnečná energia nám v priebehu štyroch týždňov poukáže aj na mnohé zručnosti, ktoré Blíženci svojou rýchlosťou a šikovnosťou podporujú. Ak dáme našim manuálnym zručnostiam priestor, potrebný čas a vyhrnieme si rukávy, tak výsledky a dobré pocity z nich sa istotne rýchlo dostavia.

© 2024 | www.petija.sk